Marlena Tomczyk Hair Design – Nowe miejsce na fryzjerskiej mapie Lublina

Minęły nieco ponad trzy miesiące od otwarcia, ale chcielibyśmy przypomnieć naszym klientom tę chwilę i zachęcić pozostałych do skorzystania z naszej oferty. O tym co jest modne, jak dbać o włosy i czym jest dobre fryzjerstwo opowiada właścicielka, Marlena Tomczyk.

W dniu 8 grudnia 2018 roku odbyło się oficjalne otwarcie salonu Marlena Tomczyk Hair Design. Salon mieści się w ciekawym miejscu, na Starym Mieście, na trzecim piętrze w odnowionej kamienicy przy ul. Rynek 10 w Lublinie. Gościem specjalnym była gwiazda fryzjerstwa Maciej Maniewski, prowadzący w programie ”Afera Fryzjera” i „Mistrzowskie Cięcie”.  

– Według mnie kamienica to najlepsze miejsce na tego typu działalność. Myślę, że odchodzi się powoli od usytuowaniach salonów fryzjerskich na parterze, tuż przy ulicy. Klienci chcą by było kameralnie i przytulnie, chcą czuć się jak u siebie w domu, nie lubią jak przechodnie zaglądają w okna. Ponad rok szukałam odpowiedniego lokalu. Wiedziałam, że ma być na Starówce, bo jest to przepiękna część Miasta. Nasze wnętrza są duże i jasne, z widokiem na Trybunał Koronny. Pomieszczenia w kamienicach mają swój niepowtarzalny klimat i duszę. Jest to jedyny salon w tej zabytkowej części miasta. Zaaranżowałam to miejsce wedle własnego projektu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Dlaczego fryzjerstwo?

Fryzjerstwem interesowałam się od dzieciństwa. Po ukończeniu technikum fryzjerskiego zaczęłam szkolić się u polskich mistrzów fryzjerstwa m.in. u Macieja Maniewskiego, Małgorzaty Babicz, Joanny Zaremby. Świat fryzjerstwa stał się dla mnie oceanem możliwości. Brałam udział w wielu szkoleniach i kursach. Dokształcam się stale. W tej branży wiele się zmienia. Trzeba na bieżąco śledzić to co się dzieje w świecie fryzur. Mam to szczęście, że moja praca jest moją pasją. Lubię to co robię. Jestem adeptem międzynarodowych akademii fryzjerskich min. Allilon w Londynie czy Marija Borojevic. Ponadto uczestniczyłam w World Wide Hair Tour 2018 we Włoszech. Miałam zaszczyt uczestniczyć w Look & Learn, międzynarodowych spotkaniach gwiazd fryzjerstwa takich jak James Abu Ulba, Anna Pacito, Candice Wyatt – Minter, Kristen Demant & Brian Suhr, Tim Hartley, Vincent Moutault, Jesus Oliver, Jani Beemster, Sal Miserie czy Angelo Seminara. To Oni wyznaczają trendy i przygotowują fryzury do pokazów największych projektantów na świecie. 

Fryzjer czy stylista?

Fryzjer i stylista to dwa różne pojęcia. W salonie jestem fryzjerem, zajmuję się dobieraniem fryzur, koloryzacją i strzyżeniem. Natomiast na sesjach zdjęciowych jestem stylistą, czeszę i układam włosy w formy pasujące do całego obrazu, które w efekcie końcowym widzimy na zdjęciu lub pokazie.

Co nas wyróżnia?

Dobre cięcie i właściwie dobrany kolor, to wizytówka naszego salonu. Po wizycie w salonie, włosy w domu same powinny się układać. Pracujemy na profesjonalnych kosmetykach. Współtworzymy najnowsze kolekcje dla marki Farmagan, które można obejrzeć w prasie fryzjerskiej. Ponadto prowadzimy darmowe konsultacje fryzjerskie na których dobieramy fryzurę, kolor oraz kosmetyki do codziennej pielęgnacji. Klienci w naszym salonie mogą liczyć na kameralną i domową atmosferę, sprzyjającą aurę pomagającą zrelaksować się i odpocząć. Jako kobieta wiem, że włosy są dla Nas bardzo ważne. Niestety, nie każdy może się cieszyć z ich posiadania. Od wielu lat aktywnie wspieram fundację Rak’n’Roll zajmującą się produkcją peruk dla kobiet z rakiem. Jest to dla mnie bardzo ważna inicjatywa. Zachęcam innych fryzjerów do przyłączenia się.

Co jest modne?

Inspiracji na modne fryzury szukamy na światowych wybiegach. Modne fryzury na 2019 to półdługie włosy z krótką grzywką lub bez, kończące się na wysokości obojczyków lub nieco powyżej ramion. Nadal w trendach pozostaje przedłużony bob tzw. long bob. Proste formy uzupełniamy mocnym kolorem. W tym sezonie królują kolorowe włosy. Srebrne blondy nadal są trendy, a kolorem roku 2019 został Living Coral, róż przełamany złotem.

Rola fryzjera.

Rolą fryzjera jest prawidłowo technicznie wykonanie usługi. Niestety, nie wszyscy znajdują czas na szkolenia w tym zaganianym świecie, zapominają o regularnej edukacji i popadają w rutynę. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety, coraz większą uwagę przywiązują do swojego wyglądu i fryzury. Dobra stylizacja dodaje nam pewności siebie i pomaga w życiu codziennym. Część osób nie do końca jest świadomych, jak prawidłowo dbać o włosy.

Jak dbać o włosy?

Kosmetyki do pielęgnacji powinny być indywidualnie dobierane przez fryzjera, a nie internet. Włosy naturalne, farbowane czy kręcone każde z nich potrzebują innej pielęgnacji. Kluczową kwestią jest odpowiedni skład produktów. Włosy należy myć dwa razy, a następnie nałożyć na nie odżywkę. Po umyciu, a przed suszeniem zawsze nakładamy preparat, którego zadaniem jest ochrona włosów prze gorącym powietrzem suszarki, może to być np. olejek. Na noc najlepiej związać je w koczek lub warkocz. Dzięki temu nie plączą się i nie uszkadzają się mechanicznie, a rano łatwiej je rozczesać.

al. Kompozytorów Polskich 3/U10

20-848 Lublin

Poniedziałek-Piątek: 9:00-19:00

Sobota: 9:00-13:00

Niedziela: Nieczynne

biuro@marlenatomczyk.pl

+48 570 399 853

Zadaj nam pytanie.
Odpowiemy jeszcze dziś!

Wysyłając wiadomość akceptujesz Rodo oraz politykę prywatności

Polecane firmy