Jak przygotować włosy na wiosnę?

Po mroźnej zimie słońce zaczyna przebijać się przez chmury, a w powietrzu wyczuwamy pierwsze oznaki wiosny. To czas, kiedy świat budzi się do życia, więc pora zadbać także o stan naszej fryzury. Włosy po zimnie są wysuszone i matowe. Końce łamią się, a fryzura jest napuszona. Stało się tak za sprawą niskich temperatur na zewnątrz i suchego powietrza w pomieszczeniach ogrzewanych zimą. Do złej kondycji włosów przyczynia się również nieodpowiednia pielęgnacja w domu. Bardzo często podejmujemy działania, które przynoszą odwrotny skutek do zamierzonego. Nieprawidłowo dobrane kosmetyki, błędne nawyki i brak regularnego dbania o włosy sprawiają, że ciężej jest przywrócić im moc, kolor i blask. Jednakże nic straconego. Wiosna to idealny czas, aby odwrócić ten stan.


Co więc zrobić by włosy odzyskały swoje walory? Oto kilka kroków.


1. PIELĘGNACJA

Postaw na pielęgnację w domuDobierz odpowiedni szampon do rodzaju i struktury włosów. Powinien on składać się z naturalnych składników oraz nie zawierać parabenów, seles i sls. Pamiętaj, że włosy myjemy zawsze dwa razy w ciepłej wodzie, nigdy w zimnej i gorącej, ponieważ zimna woda nie umyje ich dokładnie, a gorąca je zniszczy. Dzięki temu oczyszczamy je oraz skórę głowy z nadmiaru wszelkich zanieczyszczeń i środków do stylizacji. Szampon początkowo pielęgnuje włosy i przygotowuje do następnego kroku pielęgnacji.

2. ODŻYWKA

Gdy włosy są już oczyszczone i odsączone z nadmiaru wody, czas nałożyć odżywkę, którą również należy odpowiednio dobrać do rodzaju włosów. Jeżeli Twoje włosy są przesuszone i puszące się, wybieraj odzywki i szampony nawadniające. Odżywkę nakładaj 10 cm od skory, nigdy na skórę głowy. Delikatnie wmasuj ją we włosy, przeczesz szerokim grzebieniem, zostaw na kilka minut i następnie spłucz.

3. WYCIERANIE WŁOSÓW

Włosy wycieraj delikatnie w ręcznik, nie szarp i nie trzyj, nie zawijaj w turban. Unikniesz dzięki temu plątania się włosów i uszkodzeń mechanicznych.

4. OLEJEK I SUSZENIE

Na końcówki nałóż olejek i susz włosy suszarką, kierując powietrze suszarki w dół. Łuski włosów domkną się, a fryzura będzie gładka i lśniąca. Nigdy nie kładź się spać z mokrymi włosami.

5. SEN

Na noc zawsze włosy związuj w koczek lub luźny warkocz.

6. KOŃCÓWKI

Podcinaj regularnie włosy, najlepiej co 8-12 tygodni.

7. REGENERACJA

Postaw na profesjonalną regenerację w salonie fryzjerskim. Dobrym rozwiązaniem jest odbudowa kaszmirową keratyną. HS3 jest innowacyjną kuracją stworzoną w 90% z naturalnych składników. Kaszmirowe włókna tekstylne uzyskiwane są z włosów kozy domowej. W dotyku jest ona miękka, jedwabista i aksamitna. Głęboko odbudowuje i regeneruje zniszczone włosy, zapobiega ich elektryzowaniu się oraz dodaje objętości. Włosy stają się nie tylko piękne, zdrowe i lśniące, ale również uporządkowane. Keratyna kaszmirowa zawiera jakże ważne dla włosów aminokwasy, które wbudowują się we włókno włosa, przywracając im optymalny poziom nawilżenia. Zabieg ten pozwala do minimum ograniczyć codzienną stylizację fryzury. Keratynę powtarzaj regularnie co 12-18 tygodni.

8. KOLORYZACJA

Ostatni krok to kolor. Nie bój się zmian! Odśwież go, aby wzmocnić efekt wiosennej pielęgnacji.

al. Kompozytorów Polskich 3/U10

20-848 Lublin

Poniedziałek-Piątek: 9:00-19:00

Sobota: 9:00-13:00

Niedziela: Nieczynne

biuro@marlenatomczyk.pl

+48 570 399 853

Zadaj nam pytanie.
Odpowiemy jeszcze dziś!

Wysyłając wiadomość akceptujesz Rodo oraz politykę prywatności

Polecane firmy