fbpx

  • Poniedziałek - Piątek

    11:00 - 19:00

  • Sobota

    9:00 - 13:00

  • Niedziela

    Nieczynne

Marlena Tomczyk Hair design - salon fryzjerski ul. Rynek 10 Lublin

Pielęgnacja włosów kręconych

Włosy kręcone z natury są suche i puszą się. By podkreślić ich skręt i zapobiec puszeniu się należy używać produktów nawadniających oraz silnie nawilżających. Najlepszymi są szampony i odżywki na bazie hydrolizowanego kolagenu.

1. Włosy myjemy dwa razy szamponem do loków. Szampon należy pozostawić na włosach przynajmniej na 5 minut, aby miał możliwość zadziałać, następnie dokładnie spłukać i dokładnie odsączyć ręcznikiem.

2. Odżywkę nakładamy na całe włosy, przeczesujemy szerokim grzebieniem i trzymamy maksymalnie długo, następnie spłukujemy i odsączamy ponownie włosy.

3. W przypadku stylizacji najlepiej sprawdzają się kremy podkreślające skręt. Nadadzą włosom miękkość oraz sprężystość, przy czym nie wysuszają, a nabłyszczają i pogłębiają skręt loków. 

4. Włosów kręconych najlepiej nie suszyć, natomiast jeżeli jest już taka potrzeba, to najlepiej użyć specjalnej nakładki na suszarkę – dyfuzora. 

5. Po skończonym suszeniu należy użyć na końce włosów olejku na bazie kwasu hialuronowego.

Najlepiej sprawdzą się kosmetyki z linii  X-Curly marki Farmagan.

6. Podcinaj regularnie końce co 8-12 tygodni.

7. Postaw na profesjonalną regeneracje w salonie fryzjerskim.

 Dobrym rozwiązaniem jest odbudowa kaszmirową keratyną. 

HS3 jest innowacyjną kuracją stworzoną w 90% z naturalnych składników. Kaszmir to włókna tekstylne uzyskiwane z włosów kozy domowej. W dotyku jest miękki, jedwabisty i aksamitny. Głęboko odbudowuje i regeneruje zniszczone włosy, zapobiega ich elektryzowaniu, dodaje objętości. Włosy stają się nie tylko piękne, zdrowe i lśniące, ale również uporządkowane. 

Keratyna kaszmirowa z kolei zawiera aminokwasy, które wbudowują się we włókno włosa, przywracając mu optymalny poziom nawilżenia. Zabieg ten pozwala do minimum ograniczyć codzienną stylizację fryzury. 

Keratynę powtarzaj regularnie co 12-18 tygodni.