• Poniedziałek - Piątek

    11:00 - 19:00

  • Sobota

    9:00 - 13:00

  • Niedziela

    Nieczynne

Marlena Tomczyk Hair design - salon fryzjerski ul. Rynek 10 Lublin

Marlena Tomczyk Hair Design – Nowe miejsce na fryzjerskiej mapie Lublina

Salon fryzjerski Marlena Tomczyk Hair Design

Minęły nieco ponad trzy miesiące od otwarcia, ale chcielibyśmy przypomnieć naszym klientom tę chwilę i zachęcić pozostałych do skorzystania z naszej oferty. O tym co jest modne, jak dbać o włosy i czym jest dobre fryzjerstwo opowiada właścicielka, Marlena Tomczyk.

W dniu 8 grudnia 2018 roku odbyło się oficjalne otwarcie salonu Marlena Tomczyk Hair Design. Salon mieści się w ciekawym miejscu, na Starym Mieście, na trzecim piętrze w odnowionej kamienicy przy ul. Rynek 10 w Lublinie. Gościem specjalnym była gwiazda fryzjerstwa Maciej Maniewski, prowadzący w programie ”Afera Fryzjera” i „Mistrzowskie Cięcie”.  

– Według mnie kamienica to najlepsze miejsce na tego typu działalność. Myślę, że odchodzi się powoli od usytuowaniach salonów fryzjerskich na parterze, tuż przy ulicy. Klienci chcą by było kameralnie i przytulnie, chcą czuć się jak u siebie w domu, nie lubią jak przechodnie zaglądają w okna. Ponad rok szukałam odpowiedniego lokalu. Wiedziałam, że ma być na Starówce, bo jest to przepiękna część Miasta. Nasze wnętrza są duże i jasne, z widokiem na Trybunał Koronny. Pomieszczenia w kamienicach mają swój niepowtarzalny klimat i duszę. Jest to jedyny salon w tej zabytkowej części miasta. Zaaranżowałam to miejsce wedle własnego projektu.

Maciej Maniewski opowiada o sztuce, jaką jest fryzjerstwo i o tym, co wpływa na naszą fryzurę.

Dlaczego fryzjerstwo?

Fryzjerstwem interesowałam się od dzieciństwa. Po ukończeniu technikum fryzjerskiego zaczęłam szkolić się u polskich mistrzów fryzjerstwa m.in. u Macieja Maniewskiego, Małgorzaty Babicz, Joanny Zaremby. Świat fryzjerstwa stał się dla mnie oceanem możliwości. Brałam udział w wielu szkoleniach i kursach. Dokształcam się stale. W tej branży wiele się zmienia. Trzeba na bieżąco śledzić to co się dzieje w świecie fryzur. Mam to szczęście, że moja praca jest moją pasją. Lubię to co robię. Jestem adeptem międzynarodowych akademii fryzjerskich min. Allilon w Londynie czy Marija Borojevic. Ponadto uczestniczyłam w World Wide Hair Tour 2018 we Włoszech. Miałam zaszczyt uczestniczyć w Look & Learn, międzynarodowych spotkaniach gwiazd fryzjerstwa takich jak James Abu Ulba, Anna Pacito, Candice Wyatt – Minter, Kristen Demant & Brian Suhr, Tim Hartley, Vincent Moutault, Jesus Oliver, Jani Beemster, Sal Miserie czy Angelo Seminara. To Oni wyznaczają trendy i przygotowują fryzury do pokazów największych projektantów na świecie. 

Fryzjer czy stylista?

Fryzjer i stylista to dwa różne pojęcia. W salonie jestem fryzjerem, zajmuję się dobieraniem fryzur, koloryzacją i strzyżeniem. Natomiast na sesjach zdjęciowych jestem stylistą, czeszę i układam włosy w formy pasujące do całego obrazu, które w efekcie końcowym widzimy na zdjęciu lub pokazie.

Co nas wyróżnia?

Dobre cięcie i właściwie dobrany kolor, to wizytówka naszego salonu. Po wizycie w salonie, włosy w domu same powinny się układać. Pracujemy na profesjonalnych kosmetykach. Współtworzymy najnowsze kolekcje dla marki Farmagan, które można obejrzeć w prasie fryzjerskiej. Ponadto prowadzimy darmowe konsultacje fryzjerskie na których dobieramy fryzurę, kolor oraz kosmetyki do codziennej pielęgnacji. Klienci w naszym salonie mogą liczyć na kameralną i domową atmosferę, sprzyjającą aurę pomagającą zrelaksować się i odpocząć. Jako kobieta wiem, że włosy są dla Nas bardzo ważne. Niestety, nie każdy może się cieszyć z ich posiadania. Od wielu lat aktywnie wspieram fundację Rak’n’Roll zajmującą się produkcją peruk dla kobiet z rakiem. Jest to dla mnie bardzo ważna inicjatywa. Zachęcam innych fryzjerów do przyłączenia się.

Konsultacje z klientami przeprowadzane przez Marlenę Tomczyk i Macieja Maniewskiego.

Co jest modne?

Inspiracji na modne fryzury szukamy na światowych wybiegach. Modne fryzury na 2019 to półdługie włosy z krótką grzywką lub bez, kończące się na wysokości obojczyków lub nieco powyżej ramion. Nadal w trendach pozostaje przedłużony bob tzw. long bob. Proste formy uzupełniamy mocnym kolorem. W tym sezonie królują kolorowe włosy. Srebrne blondy nadal są trendy, a kolorem roku 2019 został Living Coral, róż przełamany złotem.

Rola fryzjera.

Rolą fryzjera jest prawidłowo technicznie wykonanie usługi. Niestety, nie wszyscy znajdują czas na szkolenia w tym zaganianym świecie, zapominają o regularnej edukacji i popadają w rutynę. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety, coraz większą uwagę przywiązują do swojego wyglądu i fryzury. Dobra stylizacja dodaje nam pewności siebie i pomaga w życiu codziennym. Część osób nie do końca jest świadomych, jak prawidłowo dbać o włosy.

Jak dbać o włosy?

Kosmetyki do pielęgnacji powinny być indywidualnie dobierane przez fryzjera, a nie internet. Włosy naturalne, farbowane czy kręcone każde z nich potrzebują innej pielęgnacji. Kluczową kwestią jest odpowiedni skład produktów. Włosy należy myć dwa razy, a następnie nałożyć na nie odżywkę. Po umyciu, a przed suszeniem zawsze nakładamy preparat, którego zadaniem jest ochrona włosów prze gorącym powietrzem suszarki, może to być np. olejek. Na noc najlepiej związać je w koczek lub warkocz. Dzięki temu nie plączą się i nie uszkadzają się mechanicznie, a rano łatwiej je rozczesać.

Tort i finał otwarcia salonu fryzjerskiego Marlena Tomczyk Hair Design przy ul. Rynek 10 w Lublinie.